Головна Новини Успішні експерименти компанії Daimler Trucks – електровантажівка подолала 3 тис. км, заряджаючись на громадських станціях
Новини

Успішні експерименти компанії Daimler Trucks – електровантажівка подолала 3 тис. км, заряджаючись на громадських станціях

13 Червня 2023 138

Компанія Daimler Trucks продемонструвала можливості електровантажівок у подорожі, яка включала подолання великих відстаней та важких ситуацій зі зарядними станціями Європи. Для цього був використаний тягач eActros 300, який успішно пройшов маршрут з Німеччини до Туреччини, використовуючи лише загальнодоступні зарядні станції.

Маршрут тестування пролягав через кілька країн, включаючи Австрію, Словенію, Хорватію, Сербію та Болгарію. Протягом усього шляху тягач eActros 300 був супроводжений двома вантажівками eActros, які вже випускаються серійно з кінця 2021 року. Важливо зазначити, що всі електровантажівки під час подорожі заряджалися виключно на загальнодоступних зарядних станціях.

Керівник відділу глобальних випробувань Mercedes-Benz Trucks, лікар Крістоф Вебер, був задоволений результатами експерименту. Він підкреслив, що електровантажівка успішно подолала складний маршрут через Центральну та Південно-Східну Європу, що свідчить про готовність до серійного виробництва.

Під час подорожі до Туреччини інженери зосереджувались на перевірці систем безпеки, продуктивності та довговічності автомобіля. Особлива увага приділялась функціональності системи електроприводу, включаючи прогнозування запасу ходу, рекуперацію та зв’язок з зарядними станціями за кордоном. Різні топографічні та кліматичні умови під час маневрів створили чудові умови для всебічних випробувань транспортних засобів у реальних умовах.

Тягач eActros 300, який розроблений для сумісності з європейськими напівпричепами та відповідає максимально допустимій довжині комбінації тягача та причепа, використовує ту саму технологію, що й моделі eActros 300/400. Він оснащений трьома акумуляторними блоками, кожен з яких має ємність 112 кВт, що дозволяє подолати до 220 кілометрів на одній зарядці.

Заряджати автомобіль можна з потужністю до 160 кВт, що дозволяє заряджати три акумуляторні блоки від 20 до 80 відсотків всього за годину на стандартній станції швидкого заряджання постійного струму з зарядним струмом 400 А.

Поділитися
Подібні публікації