Головна Новини Прикордонний міст між Україною та Молдовою: розширення логістичних маршрутів
Новини

Прикордонний міст між Україною та Молдовою: розширення логістичних маршрутів

15 Червня 2023 84

В районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць, на кордоні між Україною та Молдовою, планується побудувати новий міст.

Як повідомляє Міністерство інфраструктури України, міст, що будується на українсько-молдовському кордоні, відіграє важливу роль у транспортному коридорі між Києвом та Кишиневом. Його з’єднання відкриє шлях з центрального регіону України до Центральної та Південно-Східної Європи, обходячи окуповану росіянами територію Придністров’я.

Будівництво Ямпільського мосту дозволить ефективно розподілити навантаження на міжнародний пункт пропуску “Могилів-Подільський – Отач”, який є головним транспортним шляхом між Молдовою та Україною.

Після кількарічної простою паромної переправи на прикордонному переході “Ямпіль – Косеуць”, будівництво нового мосту стає альтернативою. Угоду про будівництво мосту підписали Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Міністерка інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілія Дабіжа.

“Сьогоднішнє підписання Угоди є практичним продовженням домовленостей, досягнутих у 2021 році Президентами України та Молдови. Повномасштабне вторгнення внесло корективи в реалізацію проєкту, але критична необхідність розвитку альтернативних логістичних шляхів робить проєкт Ямпільського мосту безальтернативним”, – повідомив Олександр Кубраков.

Характеристики мосту:
Міст має загальну довжину понад 1400 метрів і обладнаний двома смугами руху, а також тротуарами з обох боків. При проєктуванні мосту були враховані стандарти безбар’єрності, забезпечуючи доступність для всіх користувачів.

Поділитися
Подібні публікації