Головна Новини У яких країнах Європи зимові шини є обов’язковими?
Новини

У яких країнах Європи зимові шини є обов’язковими?

16 Січня 2024 34

Подорожуючи деякими країнами Старого континенту, варто це враховувати, при в’їзді на територію іншої країни застосовуються чинні там правила, в тому числі щодо сезонної заміни шин.

Тому перед поїздкою за кордон варто дізнатися, чи є обов’язковим і коли в тій чи іншій країні використання зимових шин.

Обов’язковість використання зимової гуми в країнах Європи

Правила заміни зимових шин в європейських країнах неоднакові. Крім того, існують правила, які охоплюють, зокрема: глибина протектора, ланцюги протиковзання або шиповані шини. Тому вам слід відповідним чином підготуватися перед поїздкою за кордон протягом зимових місяців. Надана інформація стосується легкових автомобілів до 3,5 тонн – для інших транспортних засобів вимоги можуть бути іншими.

Німеччина
Перша країна на захід від Польщі – Німеччина – ставить обов’язок носити зимову гуму в залежність від ситуації на дорогах. У Німеччині ви повинні використовувати зимові шини, якщо на дорозі сніг, лід, ожеледь або сльота. Тоді на всі колеса повинні бути встановлені зимові шини , а їх протектор має бути не менше 1,6 мм. Крім того, ланцюги протиковзання обов’язкові на ділянках, позначених відповідними дорожніми знаками.

Австрія
В Австрії зимова гума є обов’язковою з 1 листопада по 15 квітня, і що важливо, мінімальна глибина протектора становить не менше 4 мм. Шиповані шини дозволені – вони повинні бути встановлені на всі колеса, а відповідна наклейка повинна бути прикріплена на задній частині автомобіля. Ланцюги дозволені на засніжених та обледенілих дорогах і обов’язкові на позначених ділянках.

Франція
У Франції зимові шини є обов’язковими в деяких департаментах з 1 листопада по 31 березня. Знаки повідомляють, коли необхідно використовувати ланцюги протиковзання – максимальна швидкість з ланцюгами 50 км/год.

Крім того, необхідність використання зимової гуми залежить від погодних умов. У Франції також дозволені шиповані шини – з першої суботи перед 11 листопада до останньої неділі березня. Автомобілі, які їздять на шипованих шинах, повинні бути позначені спеціальною наклейкою і не можуть перевищувати швидкість 90 км/год.

Бельгія
У Бельгії зимові шини не обов’язкові, але рекомендовані. Мінімальна глибина протектора 1,6 мм. З 1 листопада по 31 березня можна їздити на шипованій гумі на всіх колесах. Ланцюги дозволені на засніжених і ожеледь дорогах.

Іспанія
Дороги в Іспанії, де потрібні зимові шини, позначені відповідними знаками. Про необхідність користування ланцюгами можуть сповіщати також знаки – після того, як їх одягнуть, слід обмежити швидкість до 50 км/год. Залежно від дорожніх умов у цій країні рекомендовано встановлення зимових шин. Протектор шини не може бути нижче 1,6 мм. На ожеледилій дорозі можна їздити на шипованих шинах.

Чехія
У Чехії зимові шини є обов’язковими з 1 листопада по 31 березня, якщо на дорогах зимові умови – сніг, лід, сльота або температура нижче 4 градусів за Цельсієм. Мінімальна глибина протектора для легкових автомобілів до 3,5 т становить 4 мм. У більш важких автомобілях мінімум становить 6 мм. Шиповані шини заборонені, а на деяких ділянках дорожні знаки можуть порадити поставити ланцюги на ведучу вісь.

Фінляндія
У Фінляндії з 1 листопада по 31 березня обов’язкова зимова гума, її протектор має бути не менше 3 мм. Шиповані шини також дозволені в цей період, але вони повинні бути встановлені на всіх колесах. Ланцюги протиковзання дозволені у Фінляндії.

Норвегія
У південній частині Норвегії зимові шини є обов’язковими з 1 листопада, на півночі – 16 жовтня. Хоча ними можна користуватися цілий рік, вони є обов’язковими до 30 квітня. У зазначені періоди дозволено використовувати шиповані шини на всіх колесах.

Мінімальна глибина протектора 3 мм. Якщо цього вимагають дорожні умови, допускається використання ланцюгів.

Поділитися
Подібні публікації