Головна Новини Останнім кроком буде втілення Євро-7
Новини

Останнім кроком буде втілення Євро-7

30 Квітня 2024 476

Нове законодавство про обмеження викидів для легкових автомобілів, мікроавтобусів і вантажівок було ухвалено Радою Європейського Союзу.

Рада Європейського Союзу затвердила регламент “Євро-7”, який установлює стандарти для викидів шкідливих речовин та терміну служби акумуляторів. Це останній етап у процесі ухвалення рішення, зазначено у повідомленні Ради ЄС.

Прийнятий регламент охоплює як легкові автомобілі, так і мікроавтобуси та вантажівки та, ймовірно, сприятиме подальшому зменшенню викидів вихлопних газів та викиду шкідливих речовин при гальмуванні.

Кращі та чистіші автомобілі
Регламент Євро-7 встановлює норми не лише щодо викидів вихлопних газів у транспортних засобах, а також стосовно інших видів викидів, таких як тертя шин та гальмування (включаючи спеціальні обмеження для електромобілів).

Більше того, він встановлює вимоги до терміну служби акумуляторів та посилює обмеження, пов’язані з тривалістю експлуатації всіх видів транспортних засобів, включаючи пробіг.

Для легкових автомобілів і мікроавтобусів регламент зберігає наявні стандарти викидів Євро-6, але з посиленням вимог до твердих частинок.

У разі автобусів і вантажівок нові правила передбачають більш жорсткі обмеження для різних забруднюючих речовин і також встановлюють нові обмеження, які раніше не були враховані в законодавстві, такі як викиди оксиду азоту (N₂O).

Початок дії норм Євро-7
Ухваленням Радою ЄС позиції, запропонованої Європарламентом, завершується останній етап процесу. Отже, законодавчий акт отримує своє офіційне затвердження.

Після того, як він буде підписаний президентами Європейського Парламенту та Ради, він буде опублікований в Офіційному віснику Європейського Союзу і набуде чинності на двадцятий день після публікації”, – пояснює Рада у своєму повідомленні.

Термін набуття чинності регламенту визначається залежно від типу транспортного засобу і складає:

  • Для нових типів легкових автомобілів термін набуття чинності регламенту складає 30 місяців, а для нових типів вантажних автомобілів і мікроавтобусів – 42 місяці.
  • Для нових типів автобусів, вантажівок і причепів, термін набуття чинності регламенту становить 48 місяців, а для нових типів автобусів, вантажівок і причепів – 60 місяців.
  • Термін набуття чинності регламенту складає 30 місяців для нових систем, компонентів або окремих технічних вузлів, що встановлені на легкових автомобілях і фургонах, та 48 місяців для тих, що встановлені на автобусах, вантажних автомобілях і причепах.
Поділитися
Нові
Популярні
Подібні публікації