Головна Новини Нові технології у сфері екології та безпеки
Новини

Нові технології у сфері екології та безпеки

10 Серпня 2023 123

Вантажні автомобілі отримують нові технології, які дозволяють підвищити ефективність перевезень, та засоби безпеки, що надають інноваційні можливості для поліпшення роботи водіїв та забезпечення більш комфортного досвіду. Виробники великовантажних транспортних засобів на чому вони зараз зосереджені?

Транспортна галузь проходить етап інтенсивних змін та впровадження передових технологій у сфері безпеки, екології та економіки. Розвиток систем досяг значних досягнень, зокрема в області моніторингу стану вантажівок. Тепер багато інформації, яка раніше була недоступна, стала легко доступною, достатньо всього лише натиснути кнопку.

Економія пального
Аеродинамічні кабіни, турбокомпресори двигунів, технології повільного тертя, шини з низьким опором кочення та аеродинамічні пристрої для причепів – фахівці прогнозують, що до 2025 року такі інновації можуть знизити споживання палива на 27%, а до 2030 року – навіть на 43%.

MAN – одна зі старовинних німецьких автовиробників, яка активно працює над зниженням витрат палива та підвищенням комфорту водіння. Вони представляють нову трансмісію MAN TipMatic, обладнану рядом нових функцій, включаючи SmartShifting, що дозволяє швидке перемикання передач.

Також є функція Idle Speed Driving, яка допомагає ефективніше використовувати швидкість холостого ходу. Крім цього, трансмісія має функцію визначення навантаження та автоматично підбирає оптимальну передачу для запуску.

MAN розробила інноваційну технологію, що дозволяє водіям змінювати режим роботи трансмісії TipMatic на більш потужний за допомогою мобільного додатку. Водії можуть придбати необхідне програмне забезпечення для своєї коробки передач через інтернет-магазин.

Наприклад, Performance можна використовувати для підвищення продуктивності при руху вгору, або Tanker – для більш плавної їзди, що особливо корисно при перевезенні рідин. Активація нової технології відбувається після паркування автомобіля і запуску додатка, все це можливо виконати віддалено.

Екологічна альтернатива
Одна з основних тенденцій 2023 року – розробка екологічних альтернатив для традиційних викопних вуглеводнів як палива. ArcelorMittal, один з найбільших виробників сталі у світі, інвестував 5 мільйонів доларів у ізраїльську стартап-компанію H2Pro, що працює над більш доступним та стійким водневим паливом, отриманим з води.

Технологія E-TAC (електрохімічна і термічно активована реакція), розроблена H2Pro, полягає у використанні електроенергії для розщеплення води на водень і кисень. Відмінністю цього методу від традиційного електролізу є те, що водень і кисень генеруються окремо на різних стадіях процесу – електрохімічній та термічно-активаційній стадіях.

Технологія E-TAC дозволяє досягти дуже високої енергоефективності, понад 95%, що забезпечує значно більшу ефективність у порівнянні з традиційним електролізом води, де ефективність становить близько 70%. Компанія планує запустити перший комерційний проєкт з виробництва водню по ціні 1 долар за кілограм до 2030 року.

Крім цього, Eaton, американська машинобудівна корпорація, працює над новими технологіями для досягнення майбутніх екологічних норм Євро-7 для дизельних двигунів вантажівок. Компанія провела випробування передових технологій зміни фаз газорозподілу на дизельних двигунах вантажних автомобілів, таких як деактивація циліндрів (CDA) і пізнє закриття впускного клапана (LIVC). Ці технології знижують викиди оксидів азоту (NOx) та вуглекислого газу CO2. Під час випробувань, компанія вимірювала витрату палива і температуру вихлопних газів.

Результати показали, що CDA забезпечує зниження викидів NOx на 38%, а LIVC – на 13%. Це досягається шляхом підвищення температури вихлопних газів, що забезпечує оптимальну ефективність. Крім того, технологія CDA від Eaton знижує витрату пального на 3% у режимі з низьким навантаженням, тоді як LIVC знижує витрату пального на 0,5%.

Безпека
Транспортні компанії все частіше інвестують у безпекові технології та зосереджуються на підвищенні стандартів безпеки. В більшості сучасних вантажівок встановлені монітори сліпих зон. Ці монітори використовують невеликі камери, розташовані з обох боків вантажівки, що показують рух в смузі поруч, допомагаючи водіям знизити ризик небезпечних ситуацій.

Окрім цього, технології спрямовані на мінімізацію сліпих зон у кабіні. Кабіна Volta Zero від компанії Volta Trucks, що має стильний дизайн у формі скляного будинку, надає водієві панорамний огляд на 220 градусів, допомагаючи забезпечити більшу безпеку під час руху.

Компанія DAF приділяє особливу увагу безпеці та ергономіці. Нове покоління їх вантажівок відрізняється високою ергономікою. Всі функції управління автомобілем, такі як рульове колесо, важіль на рульовій колонці, меню цифрового дисплея, автоматизована коробка передач TraXon, аудіосистема та функції телефону, розміщені зручно для водія, щоб забезпечити зосередженість на дорозі та дотримання філософії “Руки на кермі, очі на дорозі”.

DAF вантажівки виділяються своєю надзвичайно міцною кабіною, яка забезпечує захист від ударів з усіх напрямків. В новому поколінні вантажівок DAF XF, XG і XG+, компанія використовує унікальну запатентовану систему DAF Programmed Cab Displacement (ProCaDis). Ця система дозволяє кабіні контрольовано переміщатися відносно шасі на 400 мм у разі лобового удару, що допомагає запобігти розриву та сприяє амортизації.

Завдяки цій інноваційній системі, структура салону залишається недоторканою, що максимально збільшує шанси виживання пасажирів у випадку аварії. Система ProCaDis гарантує вищий рівень безпеки для кабіни вантажівок DAF і покращує їхню загальну ефективність на дорозі.

Поділитися
Подібні публікації