Головна Новини ООН працює над розробкою безпілотних вантажівок: які їхнє потенційне застосування?
Новини

ООН працює над розробкою безпілотних вантажівок: які їхнє потенційне застосування?

18 Липня 2023 70

Прогнозується, що система навігації повністю автономних вантажівок-амфібій буде отримувати дані з супутника. Планується використовувати ці машини в конфліктних регіонах.

Представники ООН стверджують, що за останні роки зростає кількість нападів на їхніх працівників. У деяких регіонах, де людям потрібна допомога, відправлення співробітників стає просто небезпечним.

„Іноді направляти водія або співробітників Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) занадто небезпечно. Тож використання цієї технології дійсно може стати кроком уперед”, – сказав Бернхард Коватч, який очолює відділ інновацій ВПП.

Згідно з проєктом AHEAD, автономні вантажівки мають здатність доставляти гуманітарну допомогу в зони природних катастроф та конфліктів. Впровадження цих вантажівок на небезпечні маршрути планується найближчим часом, хоча конкретна дата не уточнюється.

Ці транспортні засоби, керовані штучним інтелектом, здатні перевозити вантажі масою від 1 до 2 тонн. Штучний інтелект об’єднує дані з різних джерел, таких як супутники, датчики та дрони, тоді як диспетчери віддалено контролюватимуть ці транспортні засоби.

Схоже, що вантажівки SHERP будуть виконувати ключову місію. Одна з запланованих стратегій для їхнього переміщення полягає у формуванні колони, де вантажівки будуть рухатися вперед упорядковано. Перша вантажівка буде керуватися дистанційно, тоді як інші будуть програмовані для автоматичного слідування за провідною машиною.

Поділитися
Подібні публікації