Головна Новини Функціонал другого покоління перехідного розумного тахографу
Новини

Функціонал другого покоління перехідного розумного тахографу

27 Червня 2023 116

Перед набуттям обов’язковості встановлення розумних тахографів другого покоління на нових вантажних автомобілях, виявилось, що сигнал безпеки (OSMNA), наданий Європейським космічним агентством (EUSPA), не буде доступним вчасно. Брюссель змушений був змінити правила та ввести перехідне рішення.

Незважаючи на неможливість отримати сигнал OSMNA, введення розумних тахографів другого покоління на нові вантажівки, які вперше реєструються, відбудеться 21 серпня цього року, як було заплановано. У зв’язку з відсутністю послуги від EUSPA, Європейська комісія внесла зміни до Регламенту (ЄС) 2023/980, який регулює вимоги та експлуатацію тахографів, з метою внесення необхідних корекцій.

Були виключені положення, що стосуються автентифікації місцезнаходження, та додані нові вимоги, які розрізняють перехідний тахограф від основного, який буде введений на завершальному етапі робіт.

“Варто також зазначити, що перехідні тахографи можна буде оновити, як тільки технологія OSNMA з’явиться на ринку, але це не буде обов’язковим для перевізників», – пояснює Матеуш Влох, експерт з розвитку та навчання з польської групи Inelo.

У додаток до вищезазначеного, важливо зазначити, що перехідні пристрої, які будуть використовуватися, є розумними тахографами другого покоління G2V2. Ці пристрої будуть обладнані всіма необхідними функціями, за винятком автентифікації місцезнаходження автомобіля. Проте, вони зможуть правильно визначати та фіксувати GNSS-позицію автомобіля, що забезпечить достовірні дані для контролюючих служб.

“Вони повинні встановлюватися до появи на ринку послуги OSNMA, тобто, ймовірно, до кінця травня 2024 року з можливістю перенесення цієї дати у разі продовження робіт над технологією OSNMA», – коментує експерт.

Функції нових розумних тахографів значно полегшать життя водіям. Одна з них – автоматична реєстрація перетинів кордону. Тепер водіям не потрібно буде шукати місце на кордоні, щоб записати країну, оскільки це буде відбуватись автоматично. Це безсумнівно підвищить комфорт їхньої роботи.

Підприємці також отримають користь з цієї функції, оскільки вони отримають більш точні дані про поїздки в окремих країнах. Це допоможе їм розрахувати зарплату для водіїв. Крім того, водії будуть зобов’язані фіксувати завантаження та розвантаження у пам’яті тахографа та картах водіїв.

Це дозволить перевірити відповідність записів транспортним документам. Така система контролю забезпечить більшу точність та надійність відомостей про транспортні операції. Новий пристрій розповсюджуватиметься з інтерфейсом Bluetooth, що дозволить йому взаємодіяти з зовнішніми програмами.

Це відкриє широкі можливості, такі як отримання інформації про діяльність водія, наприклад, чи він перебуває за кермом або займається іншими справами. Крім того, пристрій буде здатен приймати мануальні записи з віддаленої точки за допомогою мобільного телефону або інших засобів.

Нові розумні тахографи надають дорожнім інспекціям більш широкі можливості для ефективного контролю за робочим часом водіїв. Експерти також підкреслюють, що починаючи з кінця 2024 року, інспектори зможуть аналізувати дані щодо діяльності водіїв за період тривалістю 56 днів, що вдвічі перевищує поточний період аналізу, який становить 28 днів.

Це сприятиме найбільш повному та детальному контролю за дотриманням правил щодо обмежень робочого часу, що сприятиме безпеці на дорозі та ефективному використанню робочого часу водіїв. Подовження періоду аналізу даних відображає важливий крок у напрямку поліпшення перевірок та контролю, забезпечуючи більш точну та об’єктивну оцінку дотримання нормативних вимог.

Перший етап процесу заміни тахографів розпочнеться 21 серпня 2023 року. З даної дати всі нові вантажні автомобілі, що реєструються вперше, мають бути обладнані розумним тахографом другого покоління.

Подальша фаза передбачає, що до 31 грудня 2024 року нові реєстраційні пристрої повинні замінити найстаріші тахографи (аналогові та цифрові), які були встановлені до 2019 року, у транспортних засобах, що використовуються для міжнародних перевезень.

На останньому етапі, до 19 серпня 2025 року, всі тахографи, включаючи транспортні засоби з розумними тахографами першого покоління, що використовуються для міжнародних перевезень, мають бути замінені на більш сучасні моделі.

Цей процес заміни тахографів розгортається поетапно з метою забезпечити плавний перехід до нових технологій та стандартів у сфері обліку та контролю робочого часу водіїв.

Поділитися
Подібні публікації