Головна Новини Міцний суперник Tesla Semi з’явиться завдяки колаборації трьох британських компаній, які працюють над створенням унікального вантажного автомобіля
Новини

Міцний суперник Tesla Semi з’явиться завдяки колаборації трьох британських компаній, які працюють над створенням унікального вантажного автомобіля

14 Вересня 2023 133

Три британські компанії – Viritech, Intelligent Energy та Horiba Mira – об’єднали свої зусилля для реалізації проєкту під назвою ICEBreaker.

Цей проєкт спрямований на створення інноваційного вантажного автомобіля, який працюватиме на водневому пальному. Розробники проєкту впевнені, що ця вантажівка буде серйозним конкурентом для Tesla Semi.

Вантажівка повинна буде важити 44 тонни, і ця вага також має значення з погляду обраного палива для нього. Творці говорять про те, що електрична вантажівка такої маси – не надто вигідний варіант.

Насамперед тому, що такому важковозу знадобиться 5 тонн батарей, що скоротить корисне навантаження до 20%, та сильно скоротить вигоду компаній. Тому водень вирішує відразу кілька проблем, головна у тому числі – скорочення викидів в атмосферу.

“Ми збираємося радикально підвищити ефективність водневої трансмісії для виробництва більш легких і якісних 44-тонних вантажних автомобілів з нульовим рівнем викидів”, – заявили представники компаній.

За попередніми даними, Viritech займатиметься програмним забезпеченням та керуванням енергоспоживанням, а Intelligent Energy зосередиться на паливних елементах. Horiba Mira вирішуватиме завдання проєктування, системної інтеграції, оптимізації, перевірки та сертифікації транспортних засобів. Фінансування проєкту очікують від британського центру передових двигунів.

Поділитися
Подібні публікації