Головна Новини В іспанському порту вперше почала працювати вантажівка на водневому паливі
Новини

В іспанському порту вперше почала працювати вантажівка на водневому паливі

9 Травня 2023 105

Нова вантажівка на водневому паливі почала працювати в порту Валенсії. Це свого роду експериментальна вантажівка, на якій перевозитимуть контейнери між терміналами. Незабаром приїде й другий зразок.

Вантажівки тестуватимуть у порту два роки, щоб ухвалити рішення про серійну закупівлю машин. Вже зараз вантажівка справила враження на логістів порту та представників транспортних компаній, коли вони побачили, що єдиним слідом після згоряння водневого палива стала крапля води.

Це, безперечно, «чистий» транспорт, і тепер фахівці повинні перевірити, як він покаже себе в робочих щоденних умовах. Вантажівка – дітище корпорації Atena, науково-технічного центру, що складається з університетів, дослідних інститутів та приватних компаній, що базуються в італійському регіоні Кампанія.

«Це була дуже довга робота, майже два роки ми працювали над цим проєктом, у якому брали участь багато людей. Бачити, як він працює сьогодні, з чудовими параметрами якості та безпеки, це те, чим можна дуже пишатися», – сказав Антоніо Креспо, директор Valencia Terminal Europa.

Порт був добре підготовлений до роботи нового транспорту, тому що вже з січня на його території працює станція постачання воднем, яка включає стаціонарну частину для приймання, зберігання та стиснення водню, а також мобільну частину, де зберігається вже стислий водень. Побудовано і заправну станцію.

Після проведення випробувань президент управління порту Джоан Калабуіг нагадала про екологічні цілі порту Валенсії, яких команда планує досягти до 2030 року.

«Ми тільки на початку нашого шляху з впровадження водню як центральний елемент мобільності», – заявила вона.

Поділитися
Подібні публікації