Головна Новини Оновлення доріг до прикордонних пунктів пропуску та міжнародних автомагістралей – основна мета наступних п’яти років
Новини

Оновлення доріг до прикордонних пунктів пропуску та міжнародних автомагістралей – основна мета наступних п’яти років

29 Червня 2023 95

Українська влада визначила амбітну мету наступних п’яти років – відновити 24 тисячі кілометрів міжнародних автомагістралей, у тому числі оновити приблизно 12 тисяч кілометрів локальних доріг. Ці плани ремонту автотрас вражають своїм масштабом.

Мустафа Найєм, голова Держагентства відновлення, озвучив амбітні плани на відновлення доріг та місцевих шляхів сполучення, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За його словами, у планах передбачено відновлення 24 тисяч кілометрів доріг, а також оновлення 12 тисяч кілометрів місцевих шляхів.

Ця інформація була надана під час круглого столу на конференції з відновлення України у Лондоні. Найважливішим завданням є реконструкція багатьох шляхів сполучення, оскільки велика кількість доріг потребує капітального ремонту як у східній, так і у західній частині країни.

Мустафа Найєм підкреслив, що особлива увага буде приділятись міжнародним автомагістралям, зокрема дорогам Київ-Одеса та Київ-Чоп. Також будуть пріоритетно відновлюватись автошляхи, що ведуть до пунктів пропуску на кордоні, зокрема Одеса-Рені, Шегині, Харків і маршрути в напрямку Сімферополя, Алушти та Ялти.

“Вартість проєктів буде визначено, оскільки ми не знаємо наявного рівня пошкоджень”, – повідомив голова Держагентства відновлення. Українська влада має в намірі встановити 21 тисячу громадських зарядних станцій для електромобілів.

Львів – Краковець
В Лондоні Мустафа Найєм повідомив, що до кінця червня буде готове техніко-економічне обґрунтування для автомобільної дороги загального користування Львів-Краковець (М10). Ця дорога проходить через Львівську область та з’єднує Україну з Польщею через державний кордон.

“У сфері державно-приватного партнерства ми говоримо про найбільший проєкт міжнародної автодороги Львів-Краковець. Підготовку техніко-економічного обґрунтування для цього проєкту вже розпочато, і я думаю, цього місяця ми її завершимо”, – сказав Мустафа Найєм.

Один з чиновників повідомив, що кілька партнерів вже подали заявки на участь у проєкті будівництва дороги Львів-Краковець. Це свідчить про зацікавленість різних сторін у співпраці та реалізації даного проєкту.

Протягом наступних п’яти років планується спорудження 1060 штучних конструкцій, переважно мостів, які будуть переконструйовані чи зведені наново для перетину річок. Зокрема, особливий пріоритет надається реконструкції Запорізького та Ямпільського мостів, а також будівництву нового мосту на об’їзній дорозі Миколаєва.

“Прем’єр-міністр Шмигаль доповів також щодо складної ситуації зі станом мостів і мостових переходів найбільших міст, зокрема Києва. Стан відверто небезпечний. Є рішення РНБО створити комісію з перевірки всіх мостів, шляхопроводів по всій країні”, – повідомив Президент України Володимир Зеленський під час засідання Рада національної безпеки й оборони 23 червня.

За наказом було створено спеціальну комісію, яка візьме на себе завдання перевірки всіх мостів та шляхопроводів по всій території України. Олександра Кубракова, віцепрем’єра та міністра інфраструктури, було призначено відповідальним за проведення цієї перевірки.

Поділитися
Подібні публікації