Головна Новини Зміни в SENT для іноземних перевізників
Новини

Зміни в SENT для іноземних перевізників

29 Лютого 2024 435

До Кабінету міністрів було додано проєкт змін до Закону про відрядження водіїв. Згідно з інформацією на сайті уряду, видно, що вимоги щодо реєстрації іноземних перевізників в системі SENT (Електронна система нагляду за транспортом) будуть впроваджені швидше.

У документі проєкту пояснюється, що Положення щодо обов’язкової реєстрації іноземних перевізників, які здійснюють міжнародні автомобільні перевезення в системі SENT, мають набути чинності з 1 липня 2024 року. Раніше уряд планував ввести цей обов’язок з 1 січня 2025 року.

Законодавство, про яке йдеться, сприятиме посиленню контролю, зокрема, за перевізниками з України, які наразі були звільнені від обов’язку отримання транспортних дозволів при в’їзді до Польщі та інших країн Європейського Союзу.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року польські перевізники розпочали блокувати доступ до прикордонних переходів з Україною як вияв протесту проти лібералізації транспортного ринку.

Завдяки посередництву нового міністра інфраструктури протестувальники припинили свої акції. Угода, укладена між представниками транспортних компаній та міністерством, включала в себе ряд вимог, спрямованих на відновлення балансу на польському транспортному ринку.

Уряду було надано час до кінця лютого для їх виконання. Перевізники заявили, що в разі невиконання умов, встановлених угодою від 16 січня, вони відновлять блокади та протести з 1 березня.

Однією з умов було зміцнення перевірок, які здійснюють Інспекція дорожнього транспорту (ITD), Державна податкова служба (KAS) та поліція, з метою виявлення несанкціонованих каботажних та перевезень cross trade, які не відповідають угоді між ЄС та Україною. Це стало причиною внесення змін до регламенту SENT щодо іноземних перевізників.

Запропонована зміна, що полягає у скороченні vacatio legis (закону про звільнення) на 6 місяців, пов’язана з нагальною потребою підвищення ефективності проведення перевірок суб’єктів, які беруть участь у дорожньому русі, а також посилення контролю за дотриманням законодавства про здійснення автомобільних перевезень уповноваженими суб’єктами”, – йдеться на сайті Канцелярії прем’єр-міністра.

В уряді також пояснюють:
“Особливе значення у вищезазначеній сфері має здійснення належного та ефективного нагляду за міжнародними автомобільними перевезеннями та каботажем, які є видами транспортних операцій, що мають особливо негативний вплив на внутрішній ринок автомобільних перевезень”.

Згідно з описом, заплановані зміни до нормативних документів спрямовані на поліпшення контролю за дозвільними документами.

Уряд зауважує, що перевірки іноземних суб’єктів показують, що на практиці відбуваються випадки “повторного використання дозволу, який дозволяє один проїзд через територію країни або в межах неї, включаючи випадки неправильного заповнення цього дозвільного документа”.

Варто відзначити, що ідею реєструвати всі вантажні перевезення, що здійснюються перевізниками з України в Польщі, у системі SENT, було запропоновано ще в листопаді минулого року асоціацією роботодавців Transport and Logistics Poland (Транспорт і Логістика Польщі).

Поділитися
Нові
Популярні
Подібні публікації