Головна Новини Європейський Союз внесе зміни до водійських прав, це не омине і водіїв вантажівок
Новини

Європейський Союз внесе зміни до водійських прав, це не омине і водіїв вантажівок

17 Січня 2023 115

Європейський Союз має намір внести значні зміни в норми, які регулюють отримання і використання водійських посвідчень. Очікується, що в 2023 році почне діяти 4 директива, основною задачею якої буде уніфікація норм в різних державах Європейського союзу – йдеться в повідомлені ADAC.

В багатьох європейських країнах мінімальний вік для водіїв вантажівок складає – 21 рік. Чиновники ЄС запропонували знизити мінімальний вік до 18 років. Це пов’язано з постійним зниженням кількості професійних водіїв.

Європейські чиновники також мають намір відмінити обмеження для водійських прав категорії «В» в 3,5 тони. Водії цієї категорії будуть мати можливість керувати транспортними засобами масою до 4,25 тон.

Окрім йдуть розмови, про те, щоб створити цифрові водійські права. Додатку в смартфоні водія буде достатньо для поліції, якщо потрібно буде провести перевірку.

ЄС планує вести єдині норми вживання алкоголю за кермом

В країнах ЄС прийняті різні допустимі норми проміле під час водіння автомобіля. Але Європейський Союз пропонує встановити єдину допустиму норму вживання спиртного за кермом.

Всі дані водіїв, як професійних так і автолюбителів будуть знаходитись в одній базі. Якщо водію з якоїсь причини буде заборонено водити автомобіль, в інших країнах членах європейського союзу відповідним службам буде це відомо.

Також планується, що теоретичний екзамен далекобійник буде мати можливість здати в одній країні ЄС, а практичний в іншій. Тільки після здачі теоретичної частини, можливо буде здати практичну. Частково екзамени проводитимуться в електронному вигляді та на симуляторах.

Окрім того, мають намір проводити курси перепідготовки, які будуть відбуватися через рік після здачі практичного екзамену.

Поділитися
Подібні публікації