Головна Новини Відтепер Агентство відновлення та розвитку інфраструктури відповідає за автомобільні пункти пропуску
Новини

Відтепер Агентство відновлення та розвитку інфраструктури відповідає за автомобільні пункти пропуску

4 Квітня 2023 102

Відтепер Агентство відновлення та розвитку інфраструктури відповідає за утримання, будівництво, облаштування, модернізацію та ремонт автомобільних пунктів пропуску.

Міністерство розвитку громад, території та інфраструктури тепер буде відповідати за політику розвитку автомобільних пунктів, а реалізовувати проєкти буде Агентство відновлення. Таку постанову ухвалив Кабінет Міністрів України. Раніше цими питаннями займалася Державна митна служба.

Пріоритетним завданням для Міністерства є розвиток логістики на західних кордонах держави, про це заявив Олександр Кубраков. У 2023 році було відкрито 2 нових пункти пропуску на кордоні з Румунією, та пункт контролю з Польщею. Курбаков також зазначив, що відомство працює над спрощенням перетину кордону для українських перевізників, а також робить все можливе для покращення сервісу пасажирів, а також водіїв.

“Сьогоднішнє рішення уряду дає можливість збільшити кількість нових та прискорити модернізацію існуючих пунктів пропуску. Для цього будемо використовувати можливості Агентства відновлення, зокрема в частині залучення міжнародної донорської допомоги”, — зазначив чиновник.

В цьому році було відкрито пункт пропуску порожніх вантажівок “Дяківці – Раковець”, що знаходиться на кордоні з Румунією, на кордоні з Польщею “Нижанковичі – Мальховіце” облаштовано тимчасовий пункт пропуску. Торік відкрито перехід “Красноїльськ – Вікову де Сус” на кордоні з Румунією. Розширили пропускну спроможність пункту пропуску “Краківець – Корчова”, окрім того запровадили пропуск транспортних засобів допустима вага яких становить більше як 7,5 тон.

Двадцять переходів ще побудовані за Радянських часів, вони потребують максимальної реконструкції, 33 пункти пропуску не облаштовано повністю, тобто Агентству відновлення та розвитку інфраструктури є над чим працювати.

Поділитися
Подібні публікації