Головна Новини Вантажівки з цікавим обладнанням
Новини

Вантажівки з цікавим обладнанням

19 Січня 2023 101

Транспортна інспекція Польщі ITD зробила заяву, що в останній час вони помітили дуже цікаві установки але незаконні, на вантажних автомобілях.

Перешкоди в роботі тахографа були виявлені під час планових перевірок робітниками Люблінської та Підляської транспортними інспекціями. Недозволені зміни в тахографа давали можливість водіям вантажівок записувати нібито період відпочинку під час руху автомобіля. В деяких випадках додаткові компоненти пристрою були ретельно сховані в авто, і щоб їх знайти довелось витратити велику кількість часу.

Перший випадок відбувся біля Корищини, неподалік кордону з Білоруссю, патруль зупинив сідловий тягач з напівпричепом. Вантажівка, котра належала турецькому підприємцю, поверталася з Білорусії без вантажу. Перевірка тахографа і робочого часу водія визвала деяку підозру. Патрульні відправили вантажівку на авторизований сервіс.

Але знайти вимикач тахографа було досить складною задачею, він був схований в важкодоступних місцях. Під час розмови з інспекторами водій зізнався, що пристрій був спеціально схований саме таким чином. Майже 12 годин довелося витрати на те, щоб віднайти, демонтувати та привести тахограф в стан відповідний вимогам.

Як повідомили в інспекції турецькому перевізнику за виявлене порушення доведеться заплатити штраф у розмірі більше 2,5 тис. євро, окрім того він сам сплатив роботу сервісу який проводив перевірку його автомобіля.

Тюрма до 5 років за порушення
Інспектори одинадцятого січня в Білостоці та Суховолі зупинили для огляду дві вантажівки з напівпричепами. Вантажівка з Молдови перевозила алкогольні напої до Білорусії, а польська стальний лом з Польщі до Литви.

Перевірка тахографів на обох вантажівках показала, що другий незалежний сигнал руху транспортного засобу був вимкнений. Під час перевірки встановлення тахографа були знайдені заборонені модифікації датчиків руху. Діагностика показала, ймовірність зміни фактичних показників тахографа та одометра.

На обох перевізників відкриті адміністративні справи, окрім того вони повинні сплати штраф. Водіїв вантажівок передали працівникам поліції в зв’язку з підозрою в скоєні злочину, передбаченого статтею 306а кримінального кодексу Польщі (заміна показників одометра транспортного засобу). Це порушення може каратися позбавленням волі від 3 місяців до 5 років.

Поділитися
Подібні публікації