Головна Новини В 2035 році – всі вантажівки з нульовим викидом СО²
Новини

В 2035 році – всі вантажівки з нульовим викидом СО²

25 Січня 2023 109

Данія, Бельгія, Голландія та Люксембург звернулися з вимогою до Європейського Союзу встановити дату, до якої нові європейські вантажівки та автобуси повинні мати нульовий рівень викидів вуглекислого газу як повідомляє REUTERS.

Для легкових автомобілів Європейська комісія вже встановила термін, до якого всі нові авто, які продаються в Європі, повинні мати нульовий рівень викидів СО² до 2035 року.

В наступному місяці прийшла черга великотоннажних автомобілів. Щоб відповідати цілям та Європейського союзу, яка стосується змін клімату, комісія має ввести більш жорсткі стандарти СО².

Представники вище перелічених країн заявили, що досягнення нульових чистих викидів парникових газів в відповідності з цілями ЕС, повинно відбутися до 2050 року.

“Майбутній перегляд стандартів СО² для великотоннажних авто надає унікальну можливість надіслати сильний сигнал ринку і стимулювати своєчасний перехід”, – йдеться у документі 4 країн, який був опублікований в п’ятницю.

Представники Данії, Бельгії, Голландії та Люксембургу зазначили, що 35% викидів вантажних автомобілів та автобусів не відповідають діючим стандартам ЄС, щодо викидів СО². Вони закликають визначити значно жорсткіший показник викидів для вантажівок і автобусів на 2023 рік.

Саме транспорт викиди якого складають четверту частину в Європейському союзі, за останні 30 років змінив загальну тенденцію зниження викидів СО² в ЄС. Мета скоротити чисті викиди на 55% від рівня 1990 року до 2030 року виявилась під загрозою.

Викиди вуглекислого газу від вантажних авто збільшилась із – за зростаючого попиту на вантажні перевезення. Ріст спостерігався щорічно с 2014 року, деяке короткочасне зниження відбулося під час пандемії в 2020 році – з посиланням на агентство по охороні навколишнього середовища ЄС, повідомляє REUTERS.

Пропозиція, яка буде прийнята в наступному місяці, замінить діючі вимоги Євросоюзу до виробників автомобілів, щоб в 2030 році викиди вуглекислого газу скоротились від їхніх вантажівок на 30%, порівнюючи з 2019 – 2020 роками.

Це повинно підштовхнути автомобільний сектор до використання електричних чи водневих двигунів.

Поділитися
Подібні публікації