Головна Новини Транспортний безвіз між Україною та ЄС ухвалено
Новини

Транспортний безвіз між Україною та ЄС ухвалено

11 Листопада 2022 64

На офіційному порталі Кабінету Міністрів України було опубліковано повідомлення, що депутати Європарламенту своїм голосуванням затвердили угоду про вантажні перевезення автотранспортом.

Ця угода ще до закінчення всіх ратифікаційних процедур, яка почала діяти ще на початку літа, дає можливість українським водіям продовжувати використовувати й надалі вітчизняні посвідчення водія та сертифікати про професійну компетентність для водіння на території Європейського союзу, без необхідності отримувати міжнародне посвідчення.

Кабінет міністрів України повідомляє проте, що угода між Україною та ЄС дає можливість налагодити транспортну логістику, яка була виведена з ладу через воєнне вторгнення Росії в Україну. З цього моменту для Міністерства інфраструктури України одним з найважливіших напрямків роботи є пошук, розвиток та підтримання постійного функціонування альтернативних логістичних шляхів.

Дані які подає міністерство інфраструктури України, говорять про те що транспортний безвіз збільшив товарообіг за липень – вересень в порівнянні з квітнем – червнем, фізичний обсяг імпорту вантажів збільшився до 67%, а експорту до 54%.

З моменту дії транспортного безвізу з Європейським союзом значно збільшилась кількість автоперевізників, що прямують до ЄС, в порівняні з травнем – червнем цей показник виріс на 21%.
Після того, як угоду ратифікував Європарламент, угоду повинна схвалити і Європейська Рада.

У Кабінеті Міністрів повідомили, що угода діятиме на протязі року. Обидві сторони працюють над тим, щоб продовжити цей термін ще на 1 рік.

Поділитися
Подібні публікації