Головна Новини Світові контейнерні вантажоперевезення зменшяться у 2023 році на 2,5%
Новини

Світові контейнерні вантажоперевезення зменшяться у 2023 році на 2,5%

10 Січня 2023 142

За прогнозами консалтингової компанії Xeneta морські контейнерні вантажоперевезення зменшяться на 2,5 %. Аналітики вважають, що в цьому році фрахтові ставки значно зменшяться, а низький попит збільшить простій суден.

Ставки морських перевезень з літнього періоду знизились, але більш значні темпи падіння показали спотові ставки. В результаті цього утвориться надлишок тоннажу, це в свою чергу призведе до збільшення простою. Компанія Xeneta прогнозує, що простій може складати до 1 млн. TEU.

«Ми очікуємо побачити значні скорочення. Перевізники довели свою здатність захищати та підвищувати тарифи під час COVID, але через надто велику пропускну спроможність та зменшення завантаженості портів на більшості основних торгових шляхів у 2023 році вони будуть вести програшні бої», — йдеться у звіті компанії.

За даними прогнозів Xeneta, спотові ставки за деякими ключовими коридорами впадуть протягом першої половини цього року нижче за рівні, що були до COVID-19, в той час довгострокові ставки почнуть швидко падати, оскільки термін дії старих дорогих контрактів закінчиться, а нові будуть підписуватися за значно нижчою ставкою.

Як повідомляють аналітики довгострокові ставки не впадуть нижче за спотові, протягом шести місяців 2023 року.

Програмний сервіс Xeneta збирає данні про тарифи повітряних та морських вантажоперевезень, які збираються по всьому світу. Велика кількість світових компанії приймає участь в цьому проекті.

Поділитися
Подібні публікації