Головна Новини Стара рослинна олія як сировина для дизельного палива
Новини

Стара рослинна олія як сировина для дизельного палива

11 Травня 2023 133

Інноваційні експерименти BMW та іспанського нафтогазового гіганта Repsol вже мають результати. Використання старої олії як сировини для дизельного пального значно скоротило шкідливі викиди в атмосферу.

Компанія BMW в грудні 2022 року запустила проєкт, покликаний відстежити як використання спеціального виду відновлюваного дизельного пального вплине на викиди CO2. Роботу на паливі, сировиною для якого стала використана рослинна олія після виробництва чипсів та крекерів, розпочали чотири вантажівки корпорації.

Навесні цього року до них приєдналися ще шість автомобілів. Вантажівки перевозять деталі між виробництвом та центрами постачання до Німеччини. Вони долають невелику відстань: приблизно 40 км, і їхня робота відстежується фахівцями.

Дизельне паливо, на якому вони працюють, марковане як HVO100. Абревіатура HVO означає гідроочищену олію, а число 100 показує, що 100% палива є відновлюваним. На вантажівках є спеціальні зелені наклейки.

Дослідження показали, що порівняно зі стандартним дизельним паливом, викиди вуглекислого газу скоротилися на 90%. При цьому витрати на паливо збільшилися лише на 3%. За прогнозами експертів, використання палива в 10-ти експериментальних вантажівках здатне скоротити викиди CO2 в атмосферу на 800 тонн на рік.

Ще один величезний плюс вантажівки можуть переходити на цей вид палива дуже легко – модифікація систем не потрібна. HVO100 може використовуватись у чистому вигляді, а може бути змішано з іншими видами палива.

«Ми продовжуємо скорочувати вуглецевий слід наших ланцюжків постачання за допомогою різних заходів. Ми хочемо знати, які технології та види палива працюють найкраще, і в яких умовах», — пояснює Майкл Ніколаїдес, керівник відділу логістики та виробничої мережі у BMW Group.

Таке рішення вже деякий час тому запровадила іспанська корпорація Repsol. Вона запустила цілу мережу точок у країні (на сьогодні їх 134), куди люди можуть принести відпрацьовану кулінарну олію.

На станціях є спеціальні пляшки, які клієнти можуть взяти, а потім повернути наповненими. Як стимул клієнтам автозаправних станцій пропонується знижка в 30 центів на будь-який товар станції мережі за кожен літр відпрацьованого масла.

У жовтні 2021 року нафтопереробний завод Repsol у Ла-Корунья вперше переробив 500 тонн відпрацьованої олії для виробництва відновлюваного дизельного палива.

Поділитися
Нові
Популярні
Подібні публікації