Головна Новини Шведський стартап хоче здійснити революцію у сфері вантажоперевезень
Новини

Шведський стартап хоче здійснити революцію у сфері вантажоперевезень

11 Квітня 2023 109

Шведський стартап Stilride сподівається, що за допомогою своєї інноваційної технології зможе виробляти набагато легші причепи й тим самим сприятиме зниженню викидів та підвищенню ефективності вантажних автоперевезень.

Компанія Stilride хоче використовувати свою інноваційну технологію для виробництва причепа для вантажівок. Йдеться про Stilfold, запатентований унікальний метод обробки сталевих листів, що нагадує японське мистецтво оригамі – згинання та складання паперу.

Технологія, на думку шведів, має великий потенціал, насамперед тому, що для досягнення достатньої несучої здатності конструкції потрібно менше сировини. В результаті компанія хоче використовувати Stilfold для заміни сьогоднішніх причепів на нові, набагато легші.

За допомогою нашої технології ми вирішуємо дві основні проблеми сучасного автомобільного транспорту. З одного боку, ми підвищуємо ефективність за рахунок можливості завантажувати більше вантажу на кожен причіп, але перш за все ми вирішуємо проблему клімату.

Нині на частку важкого автомобільного транспорту припадає понад чверть викидів у Європі, і цей відсоток зростатиме, якщо ми не прискоримо процес електрифікації та використання інших альтернативних видів палива. Наше рішення забезпечує прямі та значні екологічні переваги на всіх етапах – від виробництва до фактичного використання», – сказав Йонас Нюванг, засновник та генеральний директор Stilride.

Зі зменшеними причепами вантажівки з двигунами внутрішнього згоряння можуть перевозити більше, знижуючи викиди. З іншого боку, електричні вантажівки, які в даний час мають меншу вантажопідйомність, ніж дизельні, можуть, з більш легкими причепами, стати альтернативою автомобілям з двигунами внутрішнього згоряння, збільшуючи дальність пробігу на одній зарядці.

«Вага – одна з найважливіших проблем, коли йдеться про електричну тягу, тому, впливаючи на неї, ми досягаємо низки переваг нашого рішення. Найцікавіше тут те, що цього не потрібно нічого, крім модернізації причепа. Навіть за сьогоднішнього руху транспорту, що працює на викопному паливі, це означає явне поліпшення та можливість вплинути на кліматичний слід», – сказав Йонас Нюванг.

Стартап Stilride вже створив проєкт транспортного засобу. Чим відрізняється зменшений причіп від традиційного:

  • Має на 90% менше деталей, що спростить виробництво та значно знизить вплив на навколишнє середовище,
  • Вантажопідйомність більш ніж на 5%.

Поділитися
Подібні публікації