Головна Новини Перший у світі електричний гоночний тягач з’явився на світовій арені
Новини

Перший у світі електричний гоночний тягач з’явився на світовій арені

1 Серпня 2023 85

Перша у світі гоночна вантажівка була представлена на заході ADAC на Нюрбургрингу. Він був збудований на базі Iveco. Історія почалася в 2022 році, коли Всесвітня рада FIA з автоспорту ратифікувала технічний регламент Goodyear FIA ETRC 2023.

Згідно з ним стало можна використовувати повністю електричні та гібридні важковози поряд з гоночними вантажівками з двигунами внутрішнього згоряння. За справу взявся відомий німецький гонщик Йохен Хан. Шестиразовий чемпіон Європи повністю контролював процес створення вантажівки з нуля.

«Було розроблено кузов, ми побудували шасі й, звичайно ж, технологію, що лежить в його основі», – розповів він. Такий крок у сфері гонок на вантажівках є дуже важливим, тому що він вписується в концепцію Європи про максимальне скорочення викидів в атмосферу шкідливих речовин.

Для того, щоб електричні вантажівки тепер могли змагатися зі звичайними та гібридними в швидкості, потрібно змінювати та інфраструктуру перегонів. Тому фахівці FIA вже працюють над забезпеченням необхідного енергопостачання на гоночних трасах. Це допоможе легко та швидко приводити в дію гоночні вантажівки нової ери під час тренувань та гонок.

«У нас є унікальна можливість позитивно вплинути на репутацію галузі комерційних автомобілів та впровадити у свідомість людей уявлення про вантажівки як екологічно безпечний транспортний засіб», – каже керуючий директор ETRA (Європейської асоціації вантажних автомобілів) Георг Фукс – «Якщо ми зможемо продемонструвати, що нові розробки та технології надійно працюють в екстремальних умовах автоспорту, це допоможе зрозуміти та прийняти нові технології у повсякденному використанні на дорогах», – додає він.

Поділитися
Подібні публікації