Головна Новини Нові правила складання іспитів на права та розширення електронних можливостей для водіїв
Новини

Нові правила складання іспитів на права та розширення електронних можливостей для водіїв

3 Жовтня 2023 189

Важливі зміни були внесені до «Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», а також до «Порядку державної реєстрації та зняття з обліку транспортних засобів». Зміни було затверджено на засіданні Кабінету Міністрів України 15 вересня.

Функціональні можливості системи «Дія» та електронного кабінету водія будуть розширені. Це має полегшити водіям можливість замовлення послуг з держреєстрації та зняття з обліку автомобіля, прискорити видачу тимчасового реєстраційного талону на надання права керування автомобілем іншій особі, а також свідоцтва про реєстрацію авто на іншу особу, яка виїжджає ним за кордон.

Крім цього, за допомогою програми «Дія» можна буде продовжити термін зберігання номерів знятих з обліку або перереєстрованих автомобілів, щоб надалі закріпити їх за іншими машинами їхнього власника.

Також через портал водії зможуть отримати висновок щодо можливості нанесення спеціальних індивідуальних ідентифікаційних номерів або дублювання первинних ідентифікацій номерів транспортних засобів.

З’явиться зручна можливість обміну посвідчення водія, надрукованого на бланку, на електронне, і навпаки.

Що стосується нових правил проведення іспиту на отримання посвідчення водія, то зміни торкнуться тих, хто отримуватиме права категорії A1, А, В1, В. Проводитимуть практичний іспит для A1, А та В1 будуть тільки на майданчиках для навчання початковому водінню, а категорії В – лише за умов дорожнього руху.

Маршрути визначає територіальний сервісний центр МВС.

Поділитися
Подібні публікації