Головна Новини Німецькі виробники вантажівок повідомляють про зростання у 2023 році, попри проблеми з постачанням
Новини

Німецькі виробники вантажівок повідомляють про зростання у 2023 році, попри проблеми з постачанням

25 Січня 2024 263

Провідні німецькі виробники великовантажних автомобілів, Daimler Truck і MAN Truck & Bus, повідомили про значне зростання продажів у 2023 році.

Daimler Truck досяг глобального збільшення одиничних продажів до 526 053 вантажівок і автобусів із помітним зростанням продажів акумуляторних електромобілів на 277%.

Тим часом MAN Truck & Bus поставив близько 116 000 автомобілів, що на 37% більше, ніж у попередньому. Німецькі виробники комерційних автомобілів оприлюднили вчора дані про продажі за 2023 рік.

Попри критичні проблеми з постачанням в ключових регіонах, компанія Daimler Truck досягла зростання глобальних продажів одиниць до 526 053 вантажівок і автобусів порівняно з 520 291 одиницею у 2022 році.

Сегмент вантажівок у Північній Америці продемонстрував зростання на 4%, досягнувши 195 014 одиниць. Однак сегмент Mercedes-Benz зазнав невеликого падіння на 5%, що пояснюється складним ринковим сценарієм у Бразилії.

Позитивним є те, що його азійський підрозділ збільшив продажі одиниць на 3%, досягнувши 161 171 одиниць. Важливим моментом став значний сплеск продажів електромобілів з акумуляторними батареями: Daimler Truck продала 3443 одиниці, що на 277% більше, ніж у попередньому році.

Мартін Даум, генеральний директор Daimler Truck Holding AG, висловив упевненість у досягненні фінансових амбіцій компанії на 2023 рік, незважаючи на постійні проблеми з постачанням.

«У 2023 році ми знову збільшили наші продажі, попри постійну складну ситуацію з постачанням, яка завадила ще більшим продажам. Ми дуже впевнені в досягненні наших фінансових амбіцій на 2023 рік. Наші продажі акумуляторних електромобілів зросли більш ніж утричі порівняно з попереднім роком. У 2023 році ми розширили портфоліо акумуляторних електромобілів для наших клієнтів до десяти різних моделей. Це основа для майбутнього зростання та підкреслює наше прагнення бути лідером транспорту майбутнього.»

Продажі MAN Truck & Bus зросли на 37% у 2023 році
MAN Truck & Bus також повідомила про значне зростання продажів у всіх сферах продукції у 2023 фінансовому році, знаменуючи відскок від попередніх складних років.

Компанія поставила клієнтам приблизно 116 000 автомобілів, що на 37% більше, ніж у попередньому році.

Продажі вантажних автомобілів зросли особливо значно, збільшившись на 44% у порівнянні з минулим роком до приблизно 83 700 одиниць.

Фрідріх Бауманн, керівник відділу продажів і рішень для клієнтів у MAN Truck & Bus SE, відзначив успіх інноваційним портфоліо продуктів і послугам, орієнтованим на клієнта:

«Після кількох дуже складних років ми знову на шляху до успіху. Ми змогли отримати бали завдяки нашому інноваційному портфоліо продуктів і нашим клієнтоорієнтованим послугам, що є однією з причин того, чому 2023 фінансовий рік приніс нам у деяких випадках рекордні продажі.

Завдяки ефективній роботі команди в усіх сферах діяльності компанії ми змогли найкращим чином задовольнити надзвичайно високий попит і поставити більше транспортних засобів і двигунів, ніж ми робили протягом багатьох років.»

Примітно, що прагнення MAN до декарбонізації стало очевидним у зростанні продажів електромобілів на акумуляторах. Продажі електричних міських автобусів зросли з 263 у 2022 році до 771 у 2023 році, що відповідає стратегії компанії, яка передбачає, що до 2030 року половина всіх нових вантажівок MAN і близько 90% нових міських автобусів будуть оснащені акумуляторними електричними приводами.

Бізнес фургонів зріс на 23%, а MAN Truck & Bus перевершив показники до коронації та поставив більше фургонів, ніж будь-коли раніше, на загальну суму близько 26 600 одиниць.

Крім того, зовнішній бізнес двигунів досяг свого другого найбільш успішного року, коли було продано близько 11 600 двигунів, більша частина з яких призначено для сільськогосподарського сектора.

Поділитися
Подібні публікації