Головна Новини Найнебезпечніші дороги Європи
Новини

Найнебезпечніші дороги Європи

16 Лютого 2023 121

За останніми даними найнебезпечніші дороги в Європі, особливо для водіїв вантажівок розташовані в Болгарії, Польщі та Чехії.

SNAP (постачальник розумних платежів в галузі вантажоперевезень) склав рейтинг найнебезпечніших доріг в Європі для далекобійників, було порівняно середньорічний показник смертельних зіткнень вантажних автомобілів з загальною дорожньою мережею країни. Компанія використала та проаналізувала дані починаючи з 2010 по 2020 роки.

За результатами проведеного аналізу, перше місце займає Болгарія. “Сорок відсотків всіх ДТП за участю вантажівок в Європі відбулися в сільській місцевості, це свідчить про велику необхідність розвитку інфраструктури безпеки дорожнього руху за межами автомагістралей”,- повідомляє прес – служба компанії.

На другому місці за показником небезпечності посідають дві держави Польща та Чехія. Важливим є те, що в Болгарії кількість смертельних випадків за участю вантажних авто в рік більше, а ніж в цих двох країнах разом. На 4 та 5 місцях розташувалися Румунія та Литва, але їхній рейтинг не значною мірою відрізняється від Польщі та Чехії.

Головні причини аварій
У звіті також оприлюднили проаналізовані дані, щодо причин дорожньо – транспортних пригод за участю далекобійників на вантажних транспортних засобах. Але на жаль у звіті використовувалися дані лише стосовно Англії. Вони бралися за період з 2012 по 2021 роки.

Так, однією з найрозповсюдженіших причин нещасних випадків є помилка або ж неправильна реакція водіїв, вона складає 88% всіх дорожньо – транспортних пригод, непродумані дії становлять 9,5%, а неуважність складає майже 7%. В шести відсотках аварії на дорозі винна сліпа зона вантажівки.

Як показують дані звіту найбільша кількість ДТП відбуваються в світлий час доби (56%), але при цьому кожне четверте відбувається в період з 15 до 17 години. В середньому по Європі відбувається одна дорожньо – транспортна пригода на 10 тис. км за участю вантажних авто з летальними наслідками.

Безпечні дороги В ЄС
У звіті також опубліковані дані про найбільш безпечні країни для водіїв вантажних транспортних засобів. Такими державами виявились Данія, Австрія та Швеція. Окрім вище вказаних країн безпечні дороги також знаходяться в Латвії та Естонії, причому саме Естонія потрапила в список країн з самими безпечними дорогами в ЕС.

Угорщина, Словенія, Нідерланди та Франція мають подібний рівень безпеки для далекобійників. Автори звіту, пояснили, що ціль проведеного ними дослідження, не втому, щоб назвати найбезпечніші країни, а щоб підкреслити, що праця водіїв вантажних автомобілів є дуже важливою, і що їм необхідно створити безпечні умови роботи.

Поділитися
Подібні публікації