Головна Новини Камери в кабіні вантажівки
Новини

Камери в кабіні вантажівки

27 Квітня 2023 138

Камери, які встановлюють у кабіні вантажівки та направляють на водія, покликані підвищити безпеку на дорогах. Проте далекобійники, як і раніше, вважають таке нововведення вторгненням в особисте життя. Американський інститут транспортних досліджень (ATRI) провів дослідження, і у квітні опублікував звіт про те, як представники галузі ставляться до цього факту.

Ставлення очікувано виявилося різним. Власники компаній-перевізників виступають за те, щоб обладнати камерами вантажівки, а от водії вважають, що це неприпустиме вторгнення у приватне життя. Аналітики спробували виявити компроміси, спілкуючись із водіями, представниками бізнесу, юристами, страховими компаніями.

“Камери, звернені до водія, є важливим інструментом безпеки для перевізників, але ними необхідно ретельно керувати, щоб використовувати переваги для водіїв, страховиків та адвокатів”, – сказав Джеррі Сігмон-молодший, головний операційний директор Cargo Transporters Inc. «Дослідження ATRI допомагає як перевізникам, які використовують ці технології, так і перевізникам, які все ще розглядають можливість інвестицій – зрозуміти, що відбувається».

Відсоток водіїв, які схвалюють цю систему, виявився дуже низьким – всього 2,24 за шкалою від 0 до 10 серед 650 тих, хто відповів. Особливо високий відсоток тих, хто проти камер, серед жінок-дальнобійниць. Жінок, які довіряють системі, і вважають, що їхнє приватне життя надійно захищене, виявилося на 34% менше, ніж чоловіків.

Аналітики вважають, що далекобійники опираються нововведенням, тому що поки виникає багато плутанини при застосуванні камер, з’являється недовіра до операторів цих камер та сильних побоювань, що деталі особистого життя стануть доступні стороннім людям.

Але також вдалося з’ясувати, що деякі компанії-перевізники стали грамотно використовувати камери, водії розуміють весь алгоритм роботи й вже змогли оцінити той факт, що застосування пристроїв допомогло безпеці. У такому разі відсоток схвалення запису в кабіні серед працівників компаній набагато вищий.

Зазначається, що камери можуть працювати двома способами: записувати відео безперервно або вмикатися лише тоді, коли відбувається нештатна чи небезпечна ситуація. Камери, які включаються лише за небезпечної ситуації, отримали більше схвалення серед далекобійників – на 22% вище.
Додатково дослідники розбиралися у питаннях страховки та судових розглядів, які потенційно можуть бути пов’язані з використанням камер у кабіні.

Юристи заявляють, що доцільно було б використовувати камери із записом у позаштатних ситуаціях, а також наголошують, що менеджери з безпеки кожної компанії мають побудувати таку систему, коли дані водіїв будуть максимально захищені.

Поділитися
Подібні публікації