Головна Новини Iveco відкрила свою першу в Європі водневу заправну станцію
Новини

Iveco відкрила свою першу в Європі водневу заправну станцію

4 Липня 2023 119

Iveco та Air Liquide оголосили про відкриття першої в Європі водневої заправної станції високого тиску. Він розташований в регіоні Фос-сюр-Мер, в Марселі (Франція).

Відкриття станції у Франції знаменує крок вперед у прагненні двох компаній до розвитку водневої мобільності в Європі. Iveco прагне просувати водень як найважливіший фактор переходу до енергетики у транспортній галузі, використовуючи унікальний досвід Air Liquide. Це весь ланцюжок створення водню, від виробництва та зберігання до розподілу.

Станція у Фос-сюр-Мер є частиною проекту HeMMED (“Hydrogene à Aix-Marseille pour une Mobilitate Ecologique et Durable”) і отримує фінансування від Франції. Нова станція також є частиною європейського проєкту H2Haul, який фінансують компанії, які займаються очищенням водню. Air Liquide та IVECO були одними з перших партнерів проєкту H2Haul з моменту його запуску у 2019 році.

Друга станція великої потужності (700 бар, 2 тонни на день), призначена для важких транспортних засобів, буде встановлена в Салон-де-Прованс, у 2025 році та зможе заправляти парк із 50 вантажівок Iveco воднем.

“Наша стратегія все більш стійкої мобільності заснована на енергонейтральному підході, і мобільність на основі водню є ключовим елементом у цьому, і ми розглядаємо її як важливе рішення для забезпечення стійкості автомобільного транспорту на далекі відстані”, – сказав Герріт Маркс, генеральний директор Iveco Group.

За його словами, відкриваючи цю станцію, компанія доводить, що має всі необхідні можливості, як для транспортних засобів, так і для інфраструктури підзарядки, для створення справжньої мобільної екосистеми на основі водню.

«Завдяки цьому кроку стратегія Iveco стає реальністю. Сьогоднішня віха дозволяє нам ще більше зміцнити наше стратегічне партнерство з Air Liquide, лідером на міжнародній арені переходу до енергетики, який, як і Iveco, працює над створенням більш стійкого суспільства», – додав Герріт Маркс.

Учасники презентації, що відбулася 26 червня 2023 року, мали змогу не лише відвідати зарядну станцію великої потужності (1 тонна на добу), а й побачити прототип вантажівки на паливних елементах марки Iveco. Автомобіль для далеких перевезень відрізняється швидкою заправкою при тиску 700 бар.

«Щоб стимулювати широке використання водню як джерело енергії, ми маємо колективно створити умови для зростання цього сектора. Вкрай важливо створити мережу станцій з високою пропускною спроможністю, досить щільну, щоб виробники транспортних засобів та транспортні оператори могли приступити до цього переходу. Проєкт HyAMMED є частиною цього підходу», – заявив Ервін Пенфорніс, віцепрезидент Hydrogen Energy World Business Line Air Liquide.

Після розставання з американською компанією Nikola компанія Iveco продовжує реалізацію свого плану розробки та виробництва сідельного тягача на водневих паливних елементах. Автомобіль, який досі можна було побачити лише з логотипом Nikola, виготовляють на німецькому заводі в Ульмі. У Європі Iveco продаватиме його під власною маркою.

Поділитися
Подібні публікації