Головна Новини Електронна товарно-транспортна накладна (е-ТТН) запрацює вже з 1 серпня 2023 року
Новини

Електронна товарно-транспортна накладна (е-ТТН) запрацює вже з 1 серпня 2023 року

31 Січня 2023 110

Як заявило Міністерство інфраструктури України на цьому тижні розпочнеться тестування електронної товарно-транспортної накладної. Щоб адаптуватися до нових правил та умов ринок буде мати пів року.

“Ми точно розумієм, що е-ТТН зробить ринок вантажних перевезень більш прозорим та менш корумпованим. Для бізнесу використання електронних накладних буде дешевше паперових.

Загалом, це є перший крок до впровадження нових міжнародних документів – е-СМR”, – прокоментував Мустафа Наєм, замісник міністра розвитку громад, території та інфраструктури.

Введення е-ТТН в Україні обов’язково відбудеться стверджує представник Міністерства. “Тому вже зараз ми закликаємо бізнес долучитися до тестування системи, щоб до 1 серпня бути готовими працювати з документами.

Вже є наявні провайдери електронного документообігу, котрі пройшли тестування і можуть взаємодіяти з системою”,- повідомляє Міністерство інфраструктури.

Працювати з документом можливо буде в режимі реального часу всім сторонам одночасно – відправнику вантажу, отримувачу та перевізнику. Також вона дозволить швидко проводити взаєморозрахунки за проведене перевезення.

“Ми робимо якісний сервіс, котрий буде зручний для всіх контрагентів. В тому числі для, для держави, котра позбавиться від паперових документів у сфері вантажних перевезень, і для бізнесу, який отримає нову швидкість обігу товарно – транспортних накладних, а з ними і нову швидкість взаєморозрахунків”, – сказав Анатолії Комірний замісник Міністра розвитку громад, території та інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформації та цифровізації.

Починаючи з 1 лютого 2023 року в бізнесу є деякий час для поступового переходу, адаптації, а також тестування е-ТТН. З цією метою компанії необхідно підписати договір з одним з провайдерів ЕДО (організація, яка забезпечує електронний документообіг), приєднатися до проекту, щоб з 1 серпня бути повністю готовим до початку цифровізації.

Працювати над товарно – транспортною накладною, почали ще в 2019 році, а її розробка була завершена наприкінці минулого. Перші три провайдери (EDIN, ПТАХ та AgriChain) пройшли тестування по взаємодії з системою електронного документообліку е-ТТН.

Компанія EDIN та ПТАХ пройшли всі стадії тестування, а компанія AgriChain потрібно виконати деякі доопрацювання за рекомендаціям, які вона отримала.

Поділитися
Подібні публікації