Головна Новини Черги на польсько–українському кордоні зменшаться
Новини

Черги на польсько–українському кордоні зменшаться

7 Березня 2023 114

Посилений ветеринарно – санітарний контроль на українсько–польському кордоні призвів до утворення величезних черг, оскільки час перевірки вантажів значно збільшився. В пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” в е-Черзі необхідно чекати на перевірку до 10 діб.

Українські та польські чиновники намагаються вирішити ситуацію, яка склалася на кордоні. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, Віце – прем’єр, міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Генрик Ковальчик 3 березня в польській столиці обговорювали, яким чином можливо вирішити проблему.

За словами чиновників, зустріч яка відбулася, а також домовленості яких обидві сторони досягли, дадуть змогу скоротити черги на кордоні у двічі або й у тричі. Починаючи з 8 березня 2023 року митні пломби на автомобільних транспортних засобах на пунктах пропуску, що знаходяться на українсько–польських прикордонних переходах, будуть обов’язковими. Це дасть можливість упорядкувати транзит українських зернових і олійних культур через Польщу, повідомили у спільній заяві міністри обох країн.

Тільки працівникам Національної фіскальної адміністрації трьох морських портів Польщі (Гдиня, Гданськ, Свіноуйсьце) дозволено знімати офіційні пломби. Товар, що слідує транзитом до інших країн, офіційні пломби на товарі, будуть зніматися в уповноважених пунктах зберігання, які знаходяться в цих країнах. Завдяки системі NCTS буде можливий запис про прибуття вантажу в місце, яке було заявлено, для зняття пломб.

В разі, коли транспортний засіб прямує транзитом, до інших країн ЄС або до портів, з використанням офіційних пломб, ветеринарною інспекцією Польщі перевірок проводитись не буде. У випадку коли заявлене та фактичне місце вивантаження товару відрізняється, працівників, які їх допустили буде відсторонено від подальшої роботи.

“Ті продукти, що прямують до Польщі, будуть підлягати такому ж самому контролю, як і раніше”, – зазначив Генрик Ковальчик. Щодо перевезень залізницею, то накладати пломби необхідно на всі вагони. Контроль пломб проводитимуть співробітники Національної фіскальної адміністрації на українсько–польських прикордонних переходах.

Поділитися
Подібні публікації